Jsou-li následující řádky nečitelné, či bez obrázků, klikněte sem.

Aktuálně kapela koncertuje s programem "Freak Show". Stejnojmenné CD vyšlo v dubnu 2013 u Indies Scope. K této desce byl natočen klip k titulní písni "Freak Show", ve kterém se objevila spousta tváří z freak SHOW BUDINESSU. Klip je jistě velmi zábavný narozdíl od klipu "Válka" - taktéž z aktuálního alba.

Neokoukaná hudba FruFru putuje napříč žánry. Ve spojení s nevšedními, českými texty nabízí prožitek výjímečného setkání.

Hudba FruFru je těžko zaškatulkovatelná. Jedno je jisté, základem je vždy písnička. K FruFru vás možná přitáhnou monohovrstvé texty, které pečlivě vybírá či píše frontman Venca Bartoš, jeho syrový a lehce rozpoznatelný vokální projev, nebo se vám zalíbí originální hudba vzejdevší z klasického "bigbítového" složení kytara-basa-buben jsa dobarvena exotickými steeldrumy.

FruFru vznikli v roce 2000 v Třebíči jako příležitostné seskupení k improvizacím na vernisážích.

Sestava:

  • Václav Bartoš - zpěv, steeldrumy
  • Vladimír - kytara, zpěv
  • Adam Kotrba - baskytara, zpěv
  • Nelid - bicí
foto 2009

Diskografie:
album Až přiletí tučňák album Až přiletí tučňák album Nevěř tichu album Hmotný svět

Freak Show (2013 - Indies) "... Jednoznačným poznávacím znamením Fru Fru je zpěv Václava Bartoše. Charakteristický, pevný hlas bez vibratových a falzetových manýr, kterými český bigbít tak často trpí. Je v něm velký kus rythm & bluesové přímočarosti a naléhavosti bez patosu." (Boris Klepal - Mestohudby.cz)

Až přiletí tučňák ... (2009 - Indies) "... Inteligentní deska, co ale nepostrádá obyčejné zpěvné refrény a líbivé melodie. Žádná zatuchlá alternativa pro alternativu zarostlých a zahořklých postarších pánů se nekoná. FruFru zarostlí nejsou - holí se." (Tomáš Tenkrát - musicserver)

Nevěř tichu (2005 - Indies - nominace na Anděla) "... Zaslechl jsem výtky, že pěta-třicetiminutová stopáž za plnou cenu alba hraničí s drzostí. Nesouhlasím. Říct stručně všechno, co je třeba, a neředit vodou, není drzost. Je to - dnes zřídka vídané - umění. ... FruFru výtečně hrají a zpívají melodicky, rytmicky, a dokonce i textově velmi silné a propracované rockové písničky v aranžmá, která jste asi nikdy neslyšeli." (Onděj Bezr)

... Hmotný svět (2003 - Leviathan) "Hmotný svět je velkým překvapením české hudební scény a už nyní patří k vážným kandidátům na album roku 2003." (Music Expres - č. 23/2003 slovensko)